Seznam výrobců

 


Výběr obuvi Share

PŘED OBJEDNÁNÍM BOT PROVĚŘTE SVOJI VELIKOST

Velikost obuvi snadno zjistíte - Změřte si délku chodidla a naměřené hodnoty porovnejte s nabídkou velikostí u vybraného produktu, kde jsou uváděny také míry chodidla odpovídající pro danou velikost – a to v milimetrech.

Příklad: Velikosti obuvi číslo 43 - odpovídá délka chodidla 280 mm.

Jakou velikost obuvi potřebujeme

Nohy by se měli měřit vestoje – a to obě. Může se totiž stát, že je jedno chodidlo delší než druhé. Velikost obuvi se pak volí podle větší nohy. Při měření by měl mít člověk na sobě typ ponožek, které bude v nové obuvi nejčastěji nosit. Délka nohy se měří od paty po konec nejdelšího prstu. Podle toho se pak určuje číslo velikosti obuvi. Obuv uzavřených střihů musí mít před prsty asi centimetrový prostor, tzv. nadměrek, který slouží jako rezerva pro volný pohyb při jejich prodloužení za chůze. ( stímto prostorem se již ve střihu počítá)

 

Několik systémů

Základem je tzv. metrická délka, daná délkou chodidla měřeného vždy vestoje od paty až k nejdelšímu prstu (obvykle palci). V ČR se objevují nejčastěji čtyři typy značení velikostí obuvi:

· Metrický milimetrový systém (Mondopoint), u něhož činí interval stupňování mezi jednotlivými čísly 5 mm. Velikost obuvi odpovídá délce nohy měřené v milimetrech.

· Metrický centimetrový systém vychází z rozdílu 1 cm mezi celými čísly velikostí, mezi půlčísly 0,5 cm. Velikost obuvi se určí, když se připočte k naměřené délce v centimetrech hodnota minimálního nadměrku (1 cm). Délce nohy 16 cm (160 mm) odpovídá v tomto systému tedy číslo 17; 26,5centimetrovému chodidlu pak 27 1/2.

· Francouzský systém číslování (EURO) nemá půlčísla. Interval mezi velikostmi činí jeden francouzský steh (6,66 mm). To tedy znamená, že například pro nohu o délce 210 mm si musí zákazník koupit velikost 33, u 245milimetrového chodidla pak velikost 38. V tomto případě je však třeba zkontrolovat i zemi původu výrobku – obuv dovezená například z Itálie se musí koupit o číslo větší, neboť zdejší výrobci mají francouzskou stupnici stavěnu jinak.

· Anglický systém zakládá číslování velikostí na palcích (inch). Rozmezí mezi půlčísly odpovídá 1/6 palce (4,2 mm), mezi celými čísly pak 1/3 palce (8,4 mm). Pro délku nohy 270 mm je tedy třeba žádat číslo velikosti 8.

Doporučujeme jako základní systém měření metrický v milimetrech a přepočítávat viz tabulka.

Odlišnosti v nabídce velikostí u jednotlivých značek obuvi nabízených firmou ABTULIP

BOTY STEEL - klasika - velikosti a značení přešně podle EURO

BOTY BUSTAGRIP - klasika - velikosti a značení odpovídají EURO číslo (44neni označeno jako 9,5 ale jako č. 10 - metricky přesně 29,5 cm ) (45 ozančena jako 11- metricky přesně 30 cm) (46 označena jako 12 - metricky 30,5 cm)

BOTY BULLDOG - klasika - velikosti a značení přesně podle EURO

BOTY LESTA a NES - klasika - velikosti a značení přesně podle EURO

BOTY BULLDOG BAD FIGHTER - velikosti označeny spolu s velikostí chodidla v mm, čísla dle EURO mimo výjimky - výrobce nevyrábí velikost 40 - zde je ve velikosti č. 6 velikost 39,5

BOTY KMM - klasika - velikosti a značení přešně podle EURO

 DÁMSKÉ
FRANCOUZSKÉ3334353637383940
METRICKÉ(CM)21,522,52323,524252626,5
METRICKÉ(MM - délka chodidla)205215220225230240250255
ANGLICKÉ1233,54566,5
 PÁNSKÉ
FRANCOUZSKÉ4142434445464748
METRICKÉ(CM)27282929,530313132
METRICKÉ(MM- délka chodidla)260270280285290295300310
ANGLICKÉ7899,510111213

Upozornění pro spotřebitele :

Módní obuv tzv. GLÁDY - boty s ocelovou špičkou - značek STEEL, KMM, NES, BULLDOG, BAD FIGHTER, LESTA, Dr. MARTENS, CHOPPERS, SHARK, B-STEEL . Tyto boty jsou technologicky a konstrukčně navrženy a vyráběny pro použití jako MÓDNÍ OBUV - nelze zaměňovat za ochrannou pracovní obuv .

Barevné odchylky v nabídce obuvi se stíranou barvou

(boty STEEL, KMM, BULLDOG, SELMA, SHARK, B-STEEL, )
 • Boty jsou vyráběny technologií stírané vrchní barvy - kdy základní barva je fixována a další barevné vrstvy jsou již tzv. barvy stírané - bez pevné fixace - je to charakteristická vlastnost. Postupné stírání vrchní barvy tedy nelze deklarovat a uznat jako vadu výrobku.
 • Nelze zaručit barevný soulad k prezentovaného vzorku , platí barevné kombinace( příklad : základ bílá a vrchní černá stíraná barva)  ale nelze   zaručit přesné rozložení barevné struktůry, každý pár obuvi je barevný originál.
 • barevné provedení se může lišit od skutečnosti vlivem technických důvodu (nastavení monitoru, stáří, osvětlení v místnosti atd.)
 • Prodávající si vyhrazuje právo rozdílu odstínu barevného provedení v závislosti na výrobních změnách výrobce, které nejsme schopni ovlivnit.
 • Použitá barevná kůže je vždy originál i v barevném podání.
 • Jedná se zejména větší podíl černé stírané barvy na obuvi STEEL, NES, KMM, BULLDOG, SELMA.SHARK, B-STEEL.  Barva se však užíváním bot postupně stírá a tak vyniká základní barené provedení.

Jak pečovat o obuv

NÁVOD NA POUŽITÍ A ÚDRŽBU

 • Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte způsobem v prostředí odpovídajícímu její účelovosti.
 • Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar obuvi nemohou být důvodem k pozdější reklamaci.
 • Obuv je nutno střídat zejména v nepříznivém počasí.
 • Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci, čímž zabráníte prolamování materiálu v patní části.
 • Uzavřenou obuv nezouvejte o druhou botu, aby nedošlo k narušení soudržnosti podešve se svrškem v namáhaném místě.
 • Usňová i textilní obuv s konfekčním šitím není vodotěsná. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.
 • Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů.
 • Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Záruční dobu na obuv nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím záruční doby.
 • Obuv po každém použití ošetřete dle typu materiálu vhodnými prostředky na obuv.
  Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí zapněte napínáky odpovídající velikosti.
 • Žádnou obuv nelze prát v pračce.
 • Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a promáčením.
 • Při intenzivním užívání obuvi dochází k opotřebení podešve i podpatků, a proto je nutné obuv dát včas podrazit, vyměnit patníky apod. V případě že tak neučiníte včas, může dojít k takovému poškození obuvi, že ji nelze opravit. Při případném reklamačním řízení je taková vada hodnocena jako neopravitelná, vzniklá mechanickým poškozením a Vaše reklamace nebude uznána.

NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI

Obuv z hladkých usní

Zbavit nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit krémem. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samolešticích prostředků - vždy dávejte přednost krému.

Vlasové materiály velury a nubuky

Znečištění odstranit krepovým kartáčem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasu! Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje!

Lakové usně

Nečistoty odstranit měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakové usně.
Povrstvená useň - viz lakové usně

Syntetické materiály

Snadno se čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se vytřou hadříkem.

Textilní obuv

Čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil.

Charakteristika a popis bot STEEL ROCK

BOTY STEEL (rock´style ....) originál

Boty STEEL- jsou vyráběny v POLSKÉ firmě, která jedniná vlastní registrační značku STEEL, na boty s ocelovou špičkou. Boty jsou vyváženy do celé Evropy.

Tyto boty pro Vás dovážíme již od roku 2004. V České republice boty STEEL prodáváme jako oficiální distributor.S botkami od Nás je spokojeno již několik tisíc zákazníků. Nabízíme k identifikaci několik originálních prvků těchto bot.

Originální obuv zakoupíte pouze u oficiálních prodejců a na našich oficiálních stránkách :
Děkujeme našim zákazníkům za přízeň a důvěru.

Všechny druhy bot, které můžete najít v tomto obchodě jsou v provedení se šroubovanou a také vzdušnou podrážkou. V nabídce máme širokou škálu modelů: 3 – dírkové, 4 dírkové, 6 - dírkové, 8 – dírkové, 10 – dírkové, 15 – dírkové a 20-dírkové. Všechny jdou vyrobené z kvalitní kůže s ocelovou špičkou . Barené vzory jsou v základních barvách a i v mnoha barevných kombinacích - Všechny barevné provedení jsou vyráběny technologií tzv. STÍRANÉ BARVY - to. zn. , že se vrchní barva u těchto bot postupně stírá a více vyniká barva základní .

V posledním roce se kvalita bot dostala na velmi dobrou úroveň .

Reklamace se pohybuje pouze v 1-2 % a i v těchto případech se mnohdy jedná o špatné ošetřování obuvi. Doporučujeme k údržbě přípravek NILFETT , který kůži velmi dobře konzervuje a silnou kůži rychleji zjemní - předchází se tím praskání z důvodu vysušení. Objednávky u bot, které jsou označeny logem s nápisem SKLADEM jsou vyřizovány zpravidla do 5 ti pracovních dní. Ostatní barevné variace a výšky bot vyřizujeme podle náročnosti výroby do 1 měsíce.

ORIGINÁLNÍ PRVKY U BOT STEEL - výrobce

POUTKO s logem STEEL

Zadní část horního okraje boty STEEL by k sobě měla mít přišité poutko s logem STEEL. Poutko je dvoubarevné s velkým nápisem STEEL. Toto poutko nemusí mít 3-dírkový typ obuvi.

 

Vyražené logo STEEL v kůži

Všechny typy obuvi STEEL mají mít vylisované logo STEEL v kůži na botě. U nižších bot na zadní části u paty, u vyšších modelů pak v horní části u konce boty. Logo je situováno do kruhové podoby, uprostřed je výrazný nápis STEEL.

Malá výšivka STEEL

Každá originální bota STEEL má všitou malou černou výšivku s bílým nápisem STEEL ve spodní části boty, tam kde začínají tkaničky.

Kovový plíšek STEEL

Všechny typy obuvi STEEL mají na podrážce umístěný kovový plíšek s nápisem STEEL

steel1_1.jpgsteel12.jpg

steel13.jpgsteel14.jpg

steel18.jpgsteel1666.jpg

steel1999.jpgsteel19.jpg

Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse