Seznam výrobců

 


TUNEL a PLUG

Vloženo: 19. 07. 2010

Ahoj drazí čtenáři a ničitelé svého těla! Ráda bych se podělila o pár zkušeností s piercingy. Snad se i vy se podělíte se mnou, abychom byli všichni v obraze. :)

Tunel a plug 
Tunel se stal mojí závislostí! Nejdřív to bylo 5 mm a teď už jsou to skoro 2 cm. Koho neodradí bolest, ten si roztahování ucha zamiluje. A jak se to dělá? Začíná se na normální dírce po náušnici (samozřejmě myslím v ušním lalůčku, chrupavku roztahují jen blázni). Pak záleží jen na vás, jak moc jste odvážní a jakou velikostí začnete roztahovat. Roztahuje se převážně umělohmotnými roztahováčky, které lehce seženete v obchodech s piercingy. Já začínala na 2mm, pak jsem si do ucha narvala 5mm, 8mm, 12mm...

Stejně jako u všeho, i tunel má mnoho nepříjemností. Hlavně jde o nervová zakončení, která se roztahováním mohou poškodit. Mně například při té 12ce asi týden tikalo oko. Další věc je bolest. Nebudu nic zastírat, bolí to hodně! Moje taktika: namazat si roztahovák mastičkou, aby lépe klouzal a pak jsem skákala po pokoji, ve snaze prorvat šperk zkrz ucho :D Nejdřív to nejde a jen to bolí, ale pokud to překonáte a dál rvete roztahovák do ucha, pocítíte najendou povolení masa a takové jakoby rupnutí a najednou to jde.Tunel vyžaduje dobrou péči. Prvních pár dnů co začnete roztahovat bude ucho hodně hnisat, možná trochu krvácet a bude i cítit :D Nelekjte se toho. Několikrát denně si otřete okolí tunelu vatičkou namočenou v Tea Tree oleji. Jakmile ucho splaskne a přestane hodně hnisat, je nejlepší (pokud chcete) roztahovat dál, protože čím víc bude ucho zahojené, tím víc vás to pak bude bolet, protože budete muset kůži znova natrhávat. A to mi věřte není vůbec příjemné. Obvyklé rozmezí mezi hojením a dalším roztahováním je zhruba 3 týdny, záleží na jedinci, kdy se odhodlá roztahovák vyndat a vyměnit za větší. Roztahovat můžete podle libosti, jen pozor, aby vám lalůček nepraskl.

Pokud už vás tunel nebude bavit, je to trochu problém, protože ucho už nikdy nebude vypadat jako dřív. Můžete jej nechat zarůst, ale jizva tam nejspíš bude jako hrom. Ucho vám můžou i profesionálně zašít. Ale to už je lepší nechat si tam ten tunel nebo roztahovák:) A pokud někdo nemá rád velké děravé uši, doporučuji plugy, což je vlastně tunel, ale vyplněný (není vidět skz). Plugy jsou populárnější z toho důvodu, že si můžete vybrat z nepřeberného množství motivů, barev a  tvarů.

Tohle bylo pár mých osobních zkušeností a na závěr bych vám chtěla doporučit jednu stránku : www.mujpiercing.cz - kam můžete dávát své fotografie s všemožnými deformacemi a můžete vyhrát poukaz na nákup šperků v hodnotě 1000 Kč. Když jsem se tam přihlásila, hned první měsíc jsem vyhrála. Takže pokud vám doma něco chybí, zkuste své štěstí.


Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text:
 

Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse