Seznam výrobců

 


RECENZE NA BOTY NEWROCK

Vloženo: 07. 07. 2010

Tentokrát sem se rozhodl věnovat svůj zápisek mým oblíbeným botám Newrock. Budu se vám tuto značku snažit přiblížit co možná nejblíž, včetně pár fotek a videí. A taky objektivně, i přesto, že obuv této značky vlastním a jsem jejím velkým fanouškem. Většina informací o této obuvi  je stažena z její oficiální španělské stránky a v rámc
i možností přeložena tak, aby se to dalo číst :)

Historie a oblíbenost 
Firma Newrock má dlouhou rodinnou obuvnickou tradici, a to už od roku 1927. V roce 1978 se firma začala zajímat o mladé lidi, kterým chtěla nabídnout něco osobitého a zajímavého. Tehdy se začaly vyrábět typické Newrock boty jak je známe dnes.

Boty Newrock se prodávají ve víc jak 70 zemích světa. Kvalitou a specifičností designů si tyhle boty získaly fanoušky mezi hvězdami rockové a tvrdší hudby (Cradle Of Filth, Dimmu Borgir, Metallica) i showbusinessu (4. řada filmu Vetřelec, Soudce Dred, Generace - GEN).


Boty jsou komplet vyráběny z pravé kůže, kovu a přírodního kaučuku tak, aby při nošení zaručovaly pohodlí. V každém páru bot je navíc antibakteriální vložka, která se kromě toho, že má antiseptické vlastnosti, ještě optimálně přizpůsobí každému chodidlu. V podešvi je množství vzdušných komor, které zaručují mnohaleté používání.

Na YouTube jsem našel krátký trajler z filmu Soudce Dred, kdy jsou hned na začátku tyto boty vidět. Sice jsou pro filmové potřeby upraveny, ale jsou to ony:) V závěrečné pasáži filmu si při pozorném sledování můžete všimnout loga firmy na spodu podrážky.Ve filmu Vetřelec - Vzkříšení mají boty Newrock všichni „žoldáci“, kromě hlavní hrdinky, která má pravděpodobně martensky :)

Jak jsem si pořizoval své Newrocky 
Už jako malý jsem viděl filmy, ve kterých se tyto boty vyskytovaly, viz. filmy zmíněné výše. Tehdy jsem ovšem neměl ponětí co jsou zač. Důležité bylo, že se mi moc líbily. Až později, když jsem z rockové a heavy metalové hudby přecházel k tvrdším black metalovým skupinám, jsem se k těmto botám opět dostal. Našel jsem je sice na netu, ale tehdejší cena 10 000 Kč za pár byla značně nemyslitelná, tak se pro mě tyhle boty staly pouhým snem. Po nějaké době šly ceny dolů, a mé vysněné Newrocky se už daly pořídit za něco kolem 6 000 Kč. Určitě si říkáte „Za boty bych to nikdy nedal“. Jenže i zkušenosti jiných uživatelů - starých motorkářů – pro mě byla jako krásná melodie. Většina z nich měla podle vlastních slov tyhle boty 8-12 let. Tak sem se rozhodl. Jdu do toho!

Koupení bot a první dojmy 

Přes známý jsem si boty nechal objednat přímo ze Španělska. Došel mi poměrně velký balík. Po jeho rozbalení na mě koukala krásně potištěná a pevná krabice s uchem. Po jejím otevření a odebrání hromady papíru s logem Newrock se na mě vyvalila krásná vůně pravé kůže a kaučuku. Ještě než jsem se dostal k samotným botám mě čekala halda papírů, která byla k tomu. Obsahovala certifikát pravosti použitých materiálů, návod na péči na obuv, a co mě dostalo nejvíc - doživotní záruční list s garancí 8 let :D.

Po vytažení bot mě čekalo milé překvapení v podobě 8 párů náhradních tkaniček a přívěsku na klíče. Boty jsem pak hned otřel, namazal a nechal ustát. Pokud jste si v klasických těžkých botách napoprvé připadali jako  nepřemožitelní, v botách Newrock máte pocit, že vám patří celý svět.

 
Nošení bot
Než jsem boty poprvé obul, nechal jsem si je zvážit na celkem přesné digitální váze. Tři kila na obě boty mě na jednu stranu ohromila, na druhou nemile překvapila. Standardní glády s ocelovou špičkou váží totiž jen něco přes 1.2 Kg  (STEEL, KMM, DDT atd..) . Nečekal jsem to, ale váha nebyla po vykročení naprosto poznat. Díky všem těm kanálkům v podrážce a kvalitní tvarovatelné vložce se šlo v botách jako v bavlnce. Pro ty co nejsou na tyhle boty zvyklý určitě nedoporučuji tuto obuv na delší trasy. Mohla by vám odpadnout noha :)


Reakce okolí na tuto obuv 
Boty samy o sobě působí velice vznešeným dojmem. Jsou krásně barevně propracované, přezky a jiné kovové ozdůbky jim dodávají ten správný šmrnc. Na druhou stranu na mnohé lidi působí takovým trochu kosmickým dojmem, popřípadě jako nějaké nové stylové vázání na lyže.Tyhle boty se prostě nelíbí každému. To ale většinou neplatí třeba o dětech, které často vykřikují: „Maminko dívej na ty boty!!! Takový ja chci!!!“ J
 

Závěrem
I přes větší pořizovací částku jsou tyto boty dobrým nákupem. Vydrží dlouho a téměř všude kde se objevíte způsobíte menší rozruch. Tenhle styl by mohli ocenit i motorkáři a podobné živly.

Svoje zkušenosti jsem se snažil popsat velmi krátce. Je to můj pohled a pokud by se vám něco nezdálo, nebo naopak zaujalo, není nic jednoduššího než napsat komentář.Další fotky, něco i pro slečny:
 

Tak to je vše, komentáře vítány!Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text:
 

Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse