Seznam výrobců

 


PRVNÍ DEN NOŠENÍ + RADY DO BUDOUCNA

Vloženo: 07. 07. 2010

Už máte doma boty a zároveň nepopsatelnou radost z nich? Tak je na řadě za ně převzít zodpovědnost..

PŘÍPRAVA NA SLUŽBU
Jako první je nutné provést aplikaci tkaniček do bot. Je mnoho možností, jak si je uvázat (viz článek- Jak zavázat heavy boty) . Také doporučuji provést řádné promazání bot. No a pak už se můžete jen radovat z nového přírůstku „do rodiny“:)

Co očekávat první den nošení?
Bolest... U každého člověka a u každého typu bot je to jistě trochu jinak, nicméně očekávejte rozedřené paty a kotníky. Je dobré zalepit náplastí a moc to nedráždit. Já osobně byla ze svých Steelek tak nadšená, že i přes rozedřené kotníky jsem v nich chodila dál. Dodnes mám jizvy, protože jsem to nenechala zahojit.
Dále určitě očekávejte, že se vám nohy nebudou zvedat tak snadno, jelikož boty jsou těžké, a některé také vybavené ocelovou špičkou. Časem si však zvyknete a rozdíl nebudete pociťovat. Také se projeví bolest nohou, zejména pokud budete chodit delší trasy, i to je ovšem jen o zvyku.

Na co si dávat pozor?


  • Je důležité, abyste správně chodili. Jinak totiž hrozí rychlé ochození podrážky, třeba i jen z jedné strany boty (např. vnitřní). Proto „nešmajdat“:).
  • Dále boty určitě pravidelně mazat, nejlépe vojenským krémem, či speciálními přípravky na těžké boty. Rozhodně ne indulonou (což dělá hodně lidí)! Jinak vám kůže popraská a snižujete tím životnost bot.
  • V žádném případě do ničeho nekopat, pokud nechcete mít špičky poškozené, okopané. To stejné platí i pro tzv. pogování, i u toho hrozí poškození bot - proto si to pořádně rozmyslete.
  • Nelézt v botách do ohně - jsou sice „tvrdé“, ale rozhodně ne nehořlavé:)
Je spousta věcí, na které se dá upozornit. Další možné nebezpečí poškození bot už ale nositel musí posoudit sám.

Následky obnošení/špatné kvality/špatné péče

Může se vám objevit tzv. "krokodýl" (rozlepená podrážka), to ovšem není moc časté. Spíše vám může popraskat kůže (viz. foto- po 2 letech denního nošení)

Při obnošení se vám také "ošoupe" podrážka (viz. foto- podrážka z boku, po 2 letech denního nošení)
Dost často se i trhají tkaničky. U některých bot se projeví i "vrzání" podrážky při chůzi.

Závěrem:

Mít těžké boty není vždy procházka růžovým sadem, ale všechny starosti spojené s nimi za to rozhodně stojí. Moje známá to vystihla perfektně: "Když jsem si poprvé nazula glády, připadala jsem si jako neporazitelná- chodila jsem loužema, bahnem,..". V tu chvíli máte pocit, že vám patří celý svět. Proto neváhejte, obouvejte!Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text:
 

Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse