Seznam výrobců

 


STYLY a MÓDA


KORZETY - díl druhý

Celý den jsem strávila sledováním ulice a posloucháním projíždějících aut, kdyby náhodou nějaké z nich patřilo české poště. Netrpělivě jsem totiž vyčkávala, kdy mi ho konečně přivezou. Můj milovaný korzet.

Zobrazit celý text

LOLITA fashion

Lolita fashion je snad ta nejrozšířenějsí móda v japonském  módním průmyslu. Nejvíc se rozmohla v 90. letech minulého století, kdy začaly být známé kapely hrající ve stylu Visual-Kei, jako například Malice Mizer, MIRAGE, VALLIERE, Syndrome a Due le quartz, jejichž členové nosili originální a osobité kusy oblečení.

Zobrazit celý text

Cesta k LOLITA FASHION

K téhle módě jsem přišla vlastně docela  zajímavým způsobem. Již delší dobu mám zálibu v tzv. anime - animovaných japonských seriálech. Snad jako každý nadšenec jsem začínala u Naruta. Ale potom jsem postupovala dále na různá další anime, jako byly Hellsing, Hell Gate, FMA-Full Metal Alchemist, NANA (tam jsem zase přišla na módní návrhářku a rockerku Vivienne Westwood) a pak k anime Death Note.

Zobrazit celý text

KORZETY - vracející se fenomén

„Takže poslední ujištění - průchodky stříbrné, destička šedá kosticová, kontrastně prošívaná černou. Sedí vše?" SMS s tímto zněním mi zapípala před několika dny a já zajásala. Po půl roce čekání ho snad budu mít. O čem že to mluvím? Samozřejmě že o korzetu.

Zobrazit celý text

JEN TAK LEHCE NA ZAČÁTEK

Dámy a pánové,  je to tady! Můj první článek na tomto blogu. Pokusím se plnit svou povinnost „blogové přispěvovatelky“ s radostí (psát mě baví, ale ne vždy je nápad), trpělivostí (právě tu budu potřebovat, když nápad zrovna nebude), zodpovědností (to znamená „nevybodnout se na vás jen proto, že se občas řadím do řad lenochů“) a nápaditostí (snažit se, aby „beznápadová“ období byla do nejméně).Inu, mohli bychom začít tím, že vám představím, o čem by měly moje články být. Ráda bych se zaměřila na historii módy, módních stylů a odívání.

Zobrazit celý text

STYLOVĚ A PLNOU PAROU!

Loni v létě jsem v holandském Utrechtu čirou náhodou narazil na festival gothic kultury. Začalo to nenápadně. Po cestě do centra města jsem tu a tam narazil na výstředně oblečené slečny v temných krinolínách, kterak si pobledlé tváře chrání uhlově černým, krajkovaným slunečníkem. Jejich koncentrace se postupně zvyšovala. Vše vyvrcholilo pod utrechtskou katedrálou sv. Matrina, kde se festival konal. Nutno dodat, že kostel, jehož střed se zřítil za srpnové bouře roku 1674, a oddělil tak zbytek chrámové lodi od věže, vytvářel tu správnou, lehce postapokalyptickou atmosféru.

Teď, zhruba po roce, jsem si na tuto událost vzpomněl, když jsem narazil na pojem STEAMPUNK...

Zobrazit celý text

Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse