Seznam výrobců

 


KULTURA


MASTERS OF ROCK 2010

Jako každý rok jsme všichni s napětím a nedočkavostí očekávali datum začátku festivalu Masters Of Rock. Letos to ovšem bylo krapet jiné, protože jsme na rozdíl od předešlých ročníků vyrazili autem. S výbornou náladou jsme se s přítelem rozjeli směrem Vizovice. Po útrpné tříhodinové cestě ve 40°C jsme kolem poledne konečně dojeli na místo a modlili se, aby bylo místo v kempu Dřevosklad.

Zobrazit celý text

Kapela RÁZY

Když jsem poprvé navštívila Velkou Polom, myslela jsem si, že je to jen díra u Ostravy, kde na mě čeká jen odpočinek na klidné vesnické zahrádce a večer pokec s novými přáteli v místní hospodě. Netušila jsem, že by tohle místo mohlo být něčím zajímavé. Pak jsem ale našla poklad v podobě kapely Rázy.

Zobrazit celý text

OBSCENE EXTREME!!

Nejprve by to chtělo položit základní otázku. Znáte Obscene Extreme? Jediný festival svého druhu v Evropě a možná i na celém světě?

Obscene je festival, který se zabývá extrémní hudbou, jako je grindcore, HC, crust, gore, death… Kapely, které zde můžete potkat (jak na pódiu, tak mezi diváky), jsou buď klasika styl, opravdové hvězdy nebo i novinky, kterým tento festival dává šanci se ukázat. Přátelský přístup začíná už u většiny členů vstupní ochranky. I když letos už se nedalo projít s lahví vody v ruce, pořád vás nešacují a neprohmatávají jako na jiných fesťácích.

Zobrazit celý text

Kterak nešťastný Sopor ke štěstí přišel

Hned na začátku bych zaprvé ráda upozornila na to, že rozhodně nejsem „maloměstský přizdi-sráč“, jak mne nedávno nazval jeden zřejmě hodně zakomplexovaný pán, když jsem se v jednom pražském baru pousmála nad silně podnapilou (dost možná i jinak omámenou) slečnou poté, co naplno ztratila schopnost chodit a zbytek večera se již pohybovala výhradně po čtyřech, což by sám o sobě nebyl zas takový problém, když by však neměla sporé šaty (či spíše delší tričko) na ramínkách, pod nimiž (jak si mohl každý všimnout) neměla zhola nic. A zadruhé musím dodat, že jsem nikdy neodsuzovala jinakost v jakýchkoliv jejích podobách, ale co se týče tzv. Sopora Aeterna, tak mi chvílemi zůstává rozum stát.

Zobrazit celý text

Evanescence - Together again

Na začátku tohoto roku se Evanescence svěřili s tím, že v září vyjde jejich nové album. Amy Lee navíc hlásí, že tohle bude nejlepší album jejího života. Bude prý víc elektronické, a v některých písničkách by se měla objevit i harfa, na kterou se Amy učila hrát po vydání prvního alba.

Zobrazit celý text

ZÁŽITEK Z BRNIŠTĚ

Brniště  je malá, ale dlouhá obec, vzdálená přibližně 12 km od Mimoně, 7 km od Stráže pod Rálskem a cca 20 km od České Lípy. Proč ale ten místopis? No to bylo tak. Jednoho letního podvečera zde měl vystupovat ABBand (Aleš Brichta band), takže jsem tohle všechno musel vygůglovat, abych trefil na místo určení. Start nahlásil na desátou večerní (na webu), ale já  jsem v předtuše předskokanů dorazil do Brniště už v osm večer...

Zobrazit celý text

NAFOUKANOST VE VARECH aneb MFF Karlovy Vary 2010!

Ač jsem horko těžko vzdorovala, tak se nakonec mým přechodným festivalovým bydlištěm stalo stanové městečko. Přesně to stanové městečko, o němž jsme toho mohli začátkem festivalu tolik negativního zaslechnout. Navzdory mému očekávání na mne však ráno před stanem nečekal ani vrah s nožem, ba ani zvracející rezidenti, ale vcelku poklidný liduprázdný fotbalový stadion...

Zobrazit celý text

FESTIVALOVÝ FOTKY

Vyfotili ste něco vtipnýho/zajímavýho/hustýho na nějakym summer festu? Pošlete fotky k nám, ty nej použijeme do článku "FESTIVALOVÝ ÚLETY". Napište o jaký festival šlo a klidně i nějaký komentář, ty nej odměníme. Posílejte na evzen.tulip@gmail.com.

OZZY OSBOURNE - SCREAM

Ozzy Osbourne vydává po třech letech (po úspěšném Black rain) nové řadové album Scream. Produkce alba se ujal Ozzy a Kevin Churko, kteří stáli za celosvětovým úspěchem a milionovým prodejem právě alba Black rain, které vyšlo v roce 2007. Ozzy se podílel na tvorbě všech skladeb ve spolupráci s Churkem a většinu alba nahrál ve svém domácím studiu The Bunker v LA.

Zobrazit celý text

ROCK FOR PEOPLE 2010

Návštěvu letošního festivalu iniciovala přítelkyně, protože je obrovskou obdivovatelkou hlavních headlinerů, britských Muse. Já jsem pochopitelně nadšeně souhlasil, jelikož jsem tam byl předloni na The Offspring a atmosféra RFP mě uchvátila. Po zjištění, že cena lístku na jeden den s Muse je srovnatelná s cenou festivalu, jsme se rozhodli navštívit Hradec Králové na skoro celý festivalový program. (Letošní ročník se konal opět na vojenském letišti v Hradci Králové, kde probíhal od 3. do 6. 7.) Pro toho, kdo tam nikdy nebyl je asi dost těžké shrnout, ohodnotit a nastínit celou akci, proto vsadím na klasické vyprávění a začnu od začátku.

Zobrazit celý text

Stránka:  1  [ 2 ]
Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse