Seznam výrobců

 


FESTIVALY & TĚŽKÉ BOTY

Vloženo: 25. 07. 2010

V tomto článku se budu snažit nějakou zajímavou formou podat, proč mít na festivalu těžkou obuv. Jaké přináší výhody, starosti nebo útrapy. Pro ilustraci použiji mnou nafocené momentky těžkých bot z hudebního festivalu Masters of Rock 2010.


Začal bych asi tím, pro kterou těžkou botu se rozhodnout, nebo jaký druh obuvi na festival zvolit. Je potřeba se zamyslet i nad tím, zda budou vaší jedinou obuví či nikterak. V případě, že vám glády stačí, měli byste začít zvažovat možná rizika.Proč těžké boty na festival ?

Spousta lidí si asi říká, proč v takovém horku a parnu nosím glády. Pominu fakt, že se mi tyhle boty prostě líbí a chodím v nich celoročně již několik let. Jedním z hlavních důvodů je, že na rockovém festivalu glády vypadají na noze dobře a jako správný metalista bych je tudíž měl mít na takovéto akci mít. (Proti botaskám a sandálkám nic nemám, ale glády sou glády). 


Jak jste si mohli na fotografiích všimnout, jsou někteří lidé hovádka (event. prasca domestica). Na festivalech se tak brodíte nejrůznějšími zajímavostmi od plastových kelímků, přes zbytky jídel, tácků od hořtice a jiných pochoutek po případné kousky rozbitého skla. K tomuto brodění je chůze v sandálkách mírně řečeno velmi nepříjemná. V botasce se vám potí noha průměrně stejně jako v rozvázané gládě a ruku na srdce – co vypadá lépe?☺ Většina glád zmíněné problémy zvládne bez větších obtíží. Nemusíte se tedy obávat odření prstů u nohou a nebo šlápnutí do nějakého „kentusu“.


Jak je známo, glády mají ocelovou, popřípadě vyztuženou špici.To opravdu doceníte v momentě, kdy čekáte na kapelu. Kolem je tam spousta lidí, všichni se tlačí, protože chtějí vidět ….. V ten moment jsou dolní končetiny podrobeny těžké zkoušce, před kterou je pevná obuv s ocelovou špicí bezpečně ochrání☺


Dále zauvažujte o tom, zda jsou vaše glády schopny udržet vaší nohu v suchu. V praxi to znamená asi tolik: mám rozervané, polorozpadlé glády. Venku je krásně, sluníčko svítí, mouchy se rvou o chládek - pak není problém☺. Situace se mění v případě, že začíná pršet a pevná zemina v kempu se rázem mění na bláto, smíchané s různými zapomenutými předměty a podobně . V tento okamžik stojí za uvážení, zda si nevzít ještě jedny boty, případně izolepu a sekundové lepidlo, kterými obratně vyspravíme díry a dírečky…


Jaký druh glád zvolit?

Popřemýšlejte nad tím, co a jak budete na festivalu podnikat. Tzn. zda budete spíš za ty super aktivní posluchače, kteří vletí do každého „poga“, a koncert si budou maximálně užívat. V tomto případě doporučuji klasické glády, které tento nápor vydrží. Já osobně bych do poga nevlezl v botách Newrock. Ne, že by to ty boty nezvládly, právě naopak. Ovšem vzhledem k tomu, jak jsou Newrocky „zdobené“ (množství přezek a jiných kovových doplňků), ve mně tato představa budí komický dojem.


V případě, že si jedete hudbu užít tak, že si nestoupnete do středu kotle, ale spíš někam bokem, je v zásadě jedno, jakou obuv na to budete mít. Takový posluchač bývá vesměs oděn nějak hezky, nepředpokládá, že si ušpiní oblečení (nebo to rozhodně nemá v plánu). Pro tyto účely se hodí nějaké hezky vymazlené glády, které nejsou prodřené nebo nerozpadlé ☺


 

Závěrem

Já osobně jsem festival absolvoval s rozpadlýma gládama a bylo to fajn. V batohu jsem měl pro případ nouze izolepu a vteřinové lepidlo. Záleží na každém z vás, jakou obuv na festival zvolíte, nebo kolikatery glády vlastníte, a které s vámi absolvují návštěvu festivalu. Každopádně musím doporučit zakoupení kvalitnějších glád. Při zatěžkávací zkoušce, jakou festival bezpochyby je, byste s méně kvalitní obuví zažili pár horkých chvilek. Obzvláště, pokud mezi vaši standardní výbavu nepatří izolepa ani vteřinové lepidlo. Shrnuto a podtrženo, kvalitní obuví předejdete různým zraněním i nepříjemnostem a nástrahám. Všem vám přeji bezproblémovou a bezpečnou chůzi v těžkých botách na všech zajímavých akcích a festivalech ☺. 


S pozdravem Michal


Komentáře k článku

Zašlete nám Vaše názory k tomuto článku.

Jméno:
Email:
Text:
 

Doprava Slovensko
Přihlášení
Registrace
Výměna a reklamace

Chcete dostávat novinky e-mailem?

AB Tulip

Converse